Navigace Informace BC Poruba Velký stůl jednotlivci Nový systém Grand Prix nesplnil očekávání
Nový systém Grand Prix nesplnil očekávání PDF Tisk Email
Napsal uživatel precula   
Neděle, 04 Prosinec 2011 00:19

          Od letošní sezóny je Grand Prix v trojbandu praktikováno novým způsobem, kdy je do turnaje nasazeno osm nejlepších hráčů z MR a dále dva hráči, kteří postoupí z kvalifikačního turnaje. Tato desítka je poté rozdělena do dvou skupin po pěti, kde odehrají zápasy každý s každým a následně první dva postupující ze skupin se do kříže utkají o místo ve finále.

          Tomuto systému nelze upřít, že původní kvantitu přesouvá na kvalifikační turnaj a předpokládaná kvalita by se měla objevit na GP. Jistě by se dalo polemizovat, zda „jen“ dvě místa z kvalifikace jsou dostatečná, vždyť v naší zemi je jistě více hráčů na solidní úrovni, kteří by chtěli změřit síly s osmi nejlepšími.

          Bohužel již kvalifikační turnaj byl pro mnohé překvapením, kde se přihlásilo pouze 12 hráčů, kteří se pohybují v žebříčku ve středu či spodní části tabulky. Turnaj byl odehrán, dvě kvalifikační místa zaplněna a GP konané o 14 dní později mohlo začít. Bohužel z osmi nasazených hráčů potvrdili účast jen čtyři a tak tedy Grand Prix odehráli čtyři nasazení a polovina hráčů z kvalifikace.

 

          Zamýšlený záměr, aby GP odehráli jen ti nejlepší se neuskutečnil. Těžko říci, kde se stala chyba. Někdo by řekl: „Novinka, která nebyla projednána předem.“ Jiný by dodal: „Dokud bude organizátor měnit místo konání turnaje týden před zahájením, nebudu se takových akcí účastnit.“ Další namítne, že kvalifikace by měla být odehrána těsně před GP (stejně jako World Cup), aby postupující i nepostupující měli možnost zůstat na turnaji až do finále. Možná jenom hráči neměli v tom termínu volno. Možná jsme jen národ Hamletů, kteří jen řeší zda hrát či nehrát a neustále si stěžují, že je v tom našem království něco shnilého.

 

 

Aktualizováno ( Neděle, 04 Prosinec 2011 11:13 )
 
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat komentáře
Copyright © 2019 BC Poruba. Všechna práva vyhrazena.
 

Anketa

Kde hrajete kulečník Vy?
 

Z naší fotogalerie

15.jpg

Naši partneři